podróże

Fotografia podróżnicza i zagraniczne sesje fotograficzne

Dokładnie 10 lat temu zaplanowałam swoją pierwszą samodzielną wyprawę, z plecakiem przez Skandynawię. Od tego momentu przepadłam zupełnie – każdy rok wypełniony był podróżami, a kiedy akurat bardziej zajmowały mnie studia lub praca, snułam plany kolejnych wypraw. Uwielbiam przeglądać mapy, wyszukiwać nowe cele podróży, nie lubię się spieszyć i najchętniej dotarłabym wszędzie pociągiem. Mam słabość do chłodnych miejsc – Skandynawia, Syberia – mogłabym odwiedzać je bez końca. Na szczycie mojej podróżniczej listy marzeń jest Grenlandia, Antarktyda i małe, odległe wyspy, ale marzą mi się też ogromne miasta jak chociażby Nowy Jork.

Uwielbiam też łączyć pasję do podróży z moją ślubną pracą. Choć wierzę, że piękne zdjęcia możemy zrobić gdziekolwiek – w waszym domu, w ulubionym parku czy kawiarni (w końcu i tak najważniejsi będziecie tam Wy i wasze uczucia), to z drugiej strony, zawsze gdy podróżuję i odwiedzam jakieś nowe miejsca, gdy widzę jak pięknie układa się światło – często czuję: „ach, gdybym tylko miała tu teraz przed obiektywem jakąś zakochaną parę!”.  Dlatego właśnie zawsze bardzo mnie cieszy, gdy trafiają do mnie osoby, które tak samo jak ja kochają podróże, i które decydują się na sesje „wyjazdowe”, żeby uwiecznić ich historie w nowej, inspirującej scenerii.

Wiem, że czasem przeszkodą jest budżet, sesje wyjazdowe wiążą się z większymi kosztami niż te „pod domem”, ale zawsze staram się zorganizować podróż w jak najtańszy sposób (mam już w tym spore doświadczenie!), co roku mam też w kalendarzu mnóstwo własnych podróżniczych planów, więc możecie złapać mnie gdzieś, gdzie akurat jestem i w ten sposób dodatkowo obniżyć koszty takiej sesji. Poza tym w czasie takiego wyjazdu możemy poświęcić na zdjęcia dużo więcej czasu, a jeśli wyjeżdżamy gdzieś na sesję narzeczeńską, to czas który spędzimy razem sprawi, że w dniu ślubu będziemy już jak „starzy znajomi” 😉

podróże sesje fotograficzne zagranicą sesje ślubne

zobacz więcej:

Asia & Paweł, sesja nad jeziorem w słowackich Tatrach
Patrycja & Łukasz, sesja na wydmach
Maya & Boris, sesja narzeczeńska w kwitnących sadach Japonii
Agata & Manuel, spacery po Berlinie
Agnieszka & Rafał, weekend w Kopenhadze (coming soon)

Podróże 2019 | sesje fotograficzne zagranicą – gdzie można mnie spotkać?

Ten rok będzie pełen podróży, zarówno tych związanych ze ślubami, jak i prywatnych. Mam w planach szczególnie dużo północnych kierunków, z czego ogromnie się cieszę, bardzo tęskniłam już za Skandynawią! Poniżej znajdziecie listę moich zaplanowanych podróży –  jest tu m.in. Szwecja, Norwegia i moje od dawna wymarzone Wyspy Owcze, więc jeśli marzą Wam się zdjęcia w jednym z tych miejsc, zapraszam serdecznie do kontaktu (wtedy podam też konkretne daty). Mogą być to sesje zupełnie bez okazji, sesje narzeczeńskie, albo też plenery ślubne – nawet jeśli już dawno jesteście po ślubie, ale marzy Wam się jeszcze sesja w niezwykłej scenerii.

Berlin, Kopenhaga i Sztokholm są moimi ulubionymi miastami w Europie, spędziłam w nich sporo czasu, więc łatwo znajdę najbardziej fotogeniczne punkty i chętnie podpowiem, gdzie znaleźć najmilsze zakątki do zdjęć bez tłumu turystów. Część podróży planuję też bardziej spontanicznie, nie jest to więc ostateczna lista, a pomiędzy wymienionymi tu podróżami będę też fotografować śluby w różnych regionach Polski, dlatego jeśli chcielibyście spotkać się nad naszym morzem, w górach albo po prostu w Waszym mieście, jest szansa że w sezonie będę w pobliżu!

Z drugiej strony, podróże – a zwłaszcza te dłuższe i poza sezonem – są dla mnie odskocznią od pracy (nawet od tej najlepszej trzeba czasem odetchnąć ;)). W nowych miejscach zawsze mam przy sobie analogowy aparat, z jednym – tym samym od lat obiektywem, z którym zupełnie inaczej patrzę na świat, niż w czasie ślubnych reportaży. Klisza ma oczywiście swoje minusy i ograniczenia, a wiele zdjęć jest nieidealnych, ale za to jej wywoływanie i ta niepewność w oczekiwaniu na efekty mają swój urok i odrobinę magii.

Więcej zdjęć z moich podróży znajdziecie na moim prywatnym instagramie i blogu: fixmycamera | analog travel diary.

podróże fotografia analogowa

 

 

Ania Margoszczyn fotograf | podróże, sesje zagraniczne, ślub zagranicą

sesja ślubna w Sztokholmie | sesja ślubna w Berlinie | sesja ślubna w Kopenhadze | sesja ślubna na Wyspach Owczych